Prosjekt: Etablering av analysehall i Laboratorieklinikken

Prosjektet skal etablere nye vakt-, validerings- og arbeidsrom i 2.etasje i atriet i Laboratoriebygget. Dette vil dessverre medføre avsperring av atriet, estimert i perioden 10.08. – 15.11. Anbefalt gangrute mellom Sentralblokka og Laboratoriebygget er via gangbroen som leder inn til Laboratoriebyggets 3. etasje.

Noe støy og støv må påregnes under byggeperioden.

Fysiske tilganger og funksjoner i vest og øst i 2. etasje vil ikke stenges.

Til tider vil glassheisen settes ut av drift.

Byggeprosjektet skal benytte vareheisen i vest for transport til rigg og avfall.

Inngang i nord (2.etg) blir benyttet for noen større leveranser.

For arbeider som medfører kortvarig nedetid (sprinkler, avløp, utkobling strøm etc.) vil dette samordnes med alle berørte.

Byggeprosjektet vil jobbe tett på den daglige driften, og det vil tidlig i byggefasen åpnes opp i glassfasade inn mot Analysehallen og etableres en avgrensning mot byggeplass. I tillegg vil det pågå arbeider som trekking av kabler m.m. i sørøst-hjørnet av Analysehallen for å etablere nødvendige koblinger inn til tilbygget i atriet.

Takk for at du viser hensyn ved å finne alternative gangruter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *